I’m interestend in measurement

Specify the measurement point:

measurement concerns:
ROLETY

Rolety zewnętrzne
 
Zalety rolet:

  • Ochrona przed wpływami atmosferycznymi
  • Ochrona termiczna (przed zimnem w zimie, przed ciepłem w lecie)
  • Wentylacja pomieszczeń (poprzez perforacje pancerza)
  • Ochrona akustyczna
  • Ochrona przed wandalizmem, włamaniem
  • Ochrona przed spojrzeniami z zewnątrz

 

Dostępne obecnie na rynku napędy roletowe można zaklasyfikować do trzech grup: ręczne, półautomatyczne i automatyczne.

 

Z napędów ręcznych  posiadamy w swojej ofercie zwijacze i kasty z przekładnią odpowiednio na taśmę lub linkę. Zwijacze to najbardziej popularne obecnie na rynku napędy. Stosuje się je najczęściej do obsługi rolet typowych, o stosunkowo niewielkich rozmiarach. Przy roletach o większych rozmiarach, a tym samym cięższych w celu bardziej komfortowej obsługi proponuje się zastosowanie kaset z przekładnią.
 
Do grupy napędów półautomatycznych zalicza się przede wszystkim mechanizmy korbowe i rożnego rodzaju sprężyny. Mechanizmy korbowe stosuje się najczęściej w przypadku rolet o większych rozmiarach. Często używa się je jako rozwiązanie pośrednie w sytuacjach, kiedy roleta jest zbyt ciężka by zastosować mechanizm ręczny, natomiast inwestor nie chce znacznie podwyższać kosztów stosując siłowniki elektryczne. Do mechanizmów półautomatycznych zalicza się również sprężyny. Mogą być zastosowane w niemalże każdej rolecie jako element wspomagający.
 
Ostatnim rodzajem napędów są siłowniki elektryczne. Zapewniają maksymalną wygodę obsługi rolet. W przypadku rolet o dużych rozmiarach stosuje się je obowiązkowo, w przypadku mniejszych w zależności od potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych inwestora. Firma  dodatkowo w swojej ofercie posiada siłowniki wyposażone w radiolinię umożliwiające sterowanie grupą rolet bez konieczności stosowania okablowania pomiędzy samymi roletami, jak i przełącznikiem.

 

Copyright 2013 MITBAU Sp. z o.o. Okna z Wrocławia
Powered by Herodot | 3CUBE